19. 11. 2022

Benefiční adventní koncerty v Hostinném

Farnost Hostinné a město Hostinné Vás zvou na řadu koncertů v kostele Nejsvětější Trojice. Pravidelně o adventních nedělích, vždy od 17 hodin.

2. neděle adventní, 4. prosince 2022 od 17 hod.

První koncert vystoupí Královedvorský chrámový sbor a orchestr pod vedením Víta Havlíčka. Na programu budou české vánoční skladby včetně pastorální mše od Roberta Führera.

3. neděle adventní, 11. prosince od 17 hod.

Druhý koncert se divákům představí Krkonošské Collegium Musicum pod vedením Víta Mišoně. Zazní česká pastorální a vánočně laděná hudba z období vrcholného baroka.

Benefiční koncert ZUŠ Hostinné, pátek 16. prosince od 16:30 hod.

Třetí koncert si pro posluchače připraví vánoční koledy a populární melodie žáci a pedagogové ZUŠ Hostinné.

4. neděle adventní, 18. prosince od 17 hod.

Během závěrečného koncertu vystoupí Michaela Sablíková, pěvkyně a hráčka na lesní roh, flétny a šalmaj, v doprovodu varhaníka Martina Matysky. Program bude složen z vánočních koled, české pastorální hudby a varhanní improvizace.

Restaurování historicky i hudebně velmi cenných varhan můžete podpořit návštěvou některého z adventních koncertů formou dobrovolného vstupného. Dobrovolné vstupné bude věnováno na financování plánovaného restaurování vzácných barokních varhan v hostinském kostele.

Jste srdečně zváni!

adventni-koncerty-a3-pro-22b--1-.jpg