30. 3. 2014

Biskup královéhradecký Jan Vokál navštíví farnost Hostinné

vokal-znak_var1-kopie.jpg

Ve středu 2. dubna 2014 očekává naše farnost v Hostinném návštěvu biskupa královéhradecké diecéze Mons. Jana Vokála.

Jan Vokál je 25. biskupem královéhradeckým a do úřadu diecézního biskupa byl uveden 14. května 2011 v katedrále Svatého Ducha.

Jedná se o jeho první vizitaci římskokatolické farnosti Hostinné. Formální část jeho návštěvy v naší farnosti se týká kontroly duchovně pastorační činnosti, administrace a hospodaření farnosti.

Pan biskup by měl za doprovodu našeho pana faráře Stanislawa Sikory navštívit františkánský klášter, kde sídlí muzeum města Hostinné, od 18:00 hod. bude sloužena Mše svatá v kostele Nejsvětější Trojice a poté je plánováno setkání farníků s panem biskupem v našem farním klubu za kostelem.

Všichni jste srdečně zváni.

kostel_2014.jpg