Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to Alfa?

Alfa nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru. Vítáni jsou všichni. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Alfa probíhá po celém světě v kavárnách, církvích, univerzitách, obývacích pokojích, barech i jinde. Nenajdete dvě úplně stejné Alfy, ale v zásadě mají společné tři věci: jídlo, promluvu a rozhovor o tématu.

    

     Ať už se jedná o skupinu přátel kolem kuchyňského stolu, nebo něco jednoduchého ke kávě a zákusku, jídlo lidi spojuje. Platí to i o Alfě. Většina setkání začíná jídlem, protože to vytváří skvělou příležitost k seznámení a navázání přátelství.

    

    Promluvy máme připraveny tak, aby zaujaly a inspirovaly k rozhovoru. Zpravidla trvají 20 minut, pouštíme je  z videa. Otevírají důležité otázky ohledně víry, vykládají základy křesťanství.

    

    To je asi nejdůležitější součást každé Alfy je příležitost podělit se o úvahy a myšlenky k tématu a jednoduše si o tom promluvit v diskusní skupince. Nemusíte říkat nic a není nic, co byste říct nemohli (vážně). Je to příležitost poslechnout si reakce ostatních a upřímně sdílet svůj vlastní pohled na věc v přátelském a otevřeném prostředí.